• Ігри з озвученим баскетбольним м'ячем

Ігри з озвученим баскетбольним м'ячем.

Для людей з вадами зору та незрячих так само, як і для здорових, дуже важливим є фізичний розвиток і цікаві тренування. Творчо підійти до вирішення цього питання допомагають озвучені м'ячі, за допомогою яких такі люди можуть тренуватися і грати в рухливі ігри.

Для гри в баскетбол призначений спеціальний дзвінкий баскетбольний м'яч. Завдяки спеціальним, вшитим усередину, дзвіночків, м'яч видає приємні дзвінкі звуки. Слабозорі і незрячі люди, орієнтуючись на звук дзвіночків, можуть визначати його місцезнаходження і грати. Граючи з цим м'ячем, люди відчувають себе впевнено, розвиваючи при цьому координацію рухів і влучність. М'яч можна використовувати для проведення спортивних занять та змагань як в закритих приміщеннях, так і на відкритих майданчиках.

Команди можуть комплектуватися різною кількістю гравців в залежності від гри, в яку вони грають. Для гри в класичний баскетбол кільце необхідно додатково обладнати звуковим маячком, який подає короткі звукові сигнали для позначення місця для кидка. Незайвими будуть також і попередні заняття на майданчику, мета яких полягає в напрацюванні чітких навичок з визначення меж ігрового поля. По периметру майданчика повинні перебувати асистенти з числа тих, хто бачить, для коригування напрямку руху гравців або периметр баскетбольного майданчика позначається волейбольними сітками, натягнутими на висоті 50-60 см від землі. Команда може бути змішаною, але тоді люди без вад зору повинні грати в пов'язках.

Прикладом гри для змішаних команд є гра «Один проти чотирьох». Правила передбачають, що четверо гравців незрячих або в пов'язках протистоять одному зрячому гравцеві - чотири захисники і один нападник. Завдання нападника - прокинути м'яч між ніг кожного із захисників і зробити точне попадання в кільце, заробляючи один бал. Завдання захисників - не відібрати м'яч, не вибити його з рук, а просто доторкнутися до захисника і принести один бал своїй команді. Можна збільшити число зрячих гравців, які будуть по черзі грати за свою команду в ролі нападників. Можна укомплектувати змішану команду, в якій зрячі по черзі стають нападниками, але в захисті грають з пов'язками, додаючи балів тій команді, за яку грають в даний момент. Правилами гри можна передбачити, що нападник повинен обіграти не всіх, а після кожного пропуску м'яча захисником він повинен потрапити м'ячем в кільце і не бути спійманим. Будь-які варіації на цю тему дозволять урізноманітнити гру і освіжити її новими елементами.

Цікавою буде гра на закидування м'яча в кільце. Рахунок ведеться як індивідуально, так і командно за наявності достатньої кількості гравців. Кільце має бути позначено звуковим маячком або дзвіночком, підвішеним внакид на мотузочці, з якого видобувають звук вручну асистенти гри; вказати напрямок для кидка можна постукуючи по кільцю тростиною, чи будь-яким іншим способом. Команда, яка максимальну кількість разів закинула м'яч у кільце, оголошується переможцем. Можна вести при цьому індивідуальний залік. Можна ускладнити гру, прийнявши умову, що гравець, який забиває, довільно обирає місце для кидка, а його суперник зобов'язаний потрапити в кільце з того ж місця. Можна ведучому самому визначати лінію і місце для кидка і так далі. Для вдосконалення навичок ведення м'яча можна вести м'яч покроково, наприклад двадцять кроків вперед, розворот і двадцять кроків назад. Ведучий допомагає гравцям орієнтуватись на полі підказками «лівіше-правіше», щоб не було виходу гравців за межі певного коридору для змагання. Перемагає той, хто на більшій відстані зуміє не втратити м'яч.

Баскетбольним м'ячем можна грати в гру «Між двох вогнів», що дозволяє удосконалювати техніку метання м'яча, підвищення мобільності, спритності, поліпшення координації рухів. Число гравців становить 12-15 осіб. Для гри знадобляться два м'ячі і браслети для 1/3 гравців. Усі гравці діляться на три команди по 4-5 осіб. Впоперек майданчика натягуються дві волейбольні сітки на відстані 5-6 метрів одна від одної на висоті 50-60 сантиметрів від землі.
Гравці однієї команди надягають на руку браслети і стають між сіток (коридор); друга і третя команди, отримавши м'ячі, стають на протилежних сторонах майданчика.
За сигналом ведучого гравці, що знаходяться поза коридором, починають перекочувати м'ячі під сітками один одному, намагаючись потрапити в ноги гравців, що стоять в коридорі, які підстрибують, рятуючись від м'ячів.
Якщо м'яч потрапляє в ноги, гравець вибуває з гри (до зміни команд ролями), а команді, гравець якої потрапив в нього, нараховується очко виграшу.
Після цього в коридор стає друга команда, а перша займає її місце. Коли всі три команди побувають в коридорі, підраховується загальна кількість очок і виявляється команда, яка зайняла перше місце.
Правилами встановлюэться наступне:
• гравці, які знаходяться в коридорі, мають право вільно пересуватися в ньому;
• гравці, які знаходяться поза коридором, можуть пересуватися в межах свого майданчика і котити м'яч з будь-якого місця;
• м'ячі можна тільки перекочувати, кидати їх не можна;
• м'ячі повинні бути добре накачані і озвучені;
• якщо м'яч застряг в коридорі, ведучий гри або його помічник бере м'яч і передає будь-якій команді;
• суддя оголошує рахунок після кожної вдалої результативної спроби.

Для розвитку швидкості, спритності, вміння орієнтуватися на майданчику призначена гра «Дожени м'ячик» з парною кількістю гравців. Майданчик для гри слід позначити дотиковими орієнтирами.
З числа гравців оибирають дві пари ведучих. Пари слід комплектувати так: незрячий-із залишком зору або зрячий-незрячий. Одному з гравців дають в руки м'яч. Гравець з м'ячем тікає від ведучих, а ті намагаються оточити його, зімкнувши руки. Це може зробити одна або обидві пари ведучих.
Гравець з м'ячем в момент небезпеки має право передати (але не кинути) м'яч кому-небудь з учасників гри. Спійманий гравець і той, від якого він перед цим прийняв м'яч, замінюють одну з пар ведучих. М'яч вручають найбільш спритному гравцеві, і гра триває.
Правилами передбачено, що:
• Гравцеві не можна виходити за межі майданчика.
• Всім гравцям, хто на майданчику, можна надіти озвучені браслети (з дзвіночками і т.п.).
• Якщо ведучі пари розімкнуть руки, то гравець, який тікає, вважається неспійманим.

Відчути периметр майданчика, розвинути швидкість, спритність, вміння орієнтуватися в просторі допоможе гра «Золота рибка» з кількістю гравців від 5 до 20 осіб. Гра може проводитися в якості розминки перед іграми з баскетбольним м'ячем. Для гравців будуть потрібні два озвучених браслети або два інших звукових предмети, для першого і останнього гравця в «неводі».
Ігровий майданчик слід позначити дотиковими орієнтирами. Призначається ведучий - «рибалка» (він одягає на руку браслет). «Рибалка» починає ловити «риб». Перша спіймана «рибка» приєднується до «рибалки», взявши його за руку. Утворюється «невід», і вони продовжують ловити «риб» вже вдвох. Якщо «рибалкам» вдається наздогнати «рибку» і схопити її вільними руками так, щоб вона виявилася в «неводі», «рибка» вважається впійманою. Кожен гравець, якого впіймали, приєднується до «невода». Останній спійманий гравець - «Золота рибка».
Правила гри:
• Не можна ловити «розірваним неводом», тобто розчіплювати руки.
• «Рибалки» не повинні хапати «рибок» за руки або за одяг.
• «Рибки», рятуючись від «рибалок», можуть оббігати «невід» або підлазити під руки «рибалок».
• «Рибка», яка розірвала «невід», вважається спійманою.
• Найбільш сильні гравці стоять в «неводі» крайніми (з браслетом на руці), слабших гравців слід ставити в середині «невода».
• Гра характеризується високою інтенсивністю, тому нетривала.

Баскетбольний м'яч може з успіхом використовуватися в іграх, які детально розглянуті в статті «Ігри з озвученими м'ячами Softy Sound і Petito Foam» в підкатегорії М'ячі та в категорії Статті головного меню. Також в статті детально висвітлені основні правила безпеки при занняттях з дітьми. Ці ж правила можуть бути застосовані при проведенні тренувань дорослих спортсменів.

Ігри з озвученим баскетбольним м'ячем

  • Модель: Стаття
  • Наявність: 1
  • 0.00грн.